Profarm Olejek Manuka 10 Ml Zobacz większe

Profarm Olejek Manuka 10 Ml

PF620

Roztwór 5% Olejek Manuka w oleju ze słodkich migdałów.
Olejek Manuka - New Zealand Tea Tree - łagodzi skutki ukąszeń owadów, świerzbienia i poparzenia słonecznego.

Więcej szczegółów

5903397000620
2025-06-04
23%
PROFARM
PROFARM SP. Z O.O.

Więcej informacji

PROFARM OLEJEK MANUKA 10 ML


Manuka należy do rodziny Myrtaceae, rodziny australijskich drzew, których liście bogate są w olejki eteryczne. Olejek manuki jest otrzymywany z liści manuki Leptospermum scoparium. Ma działanie antyseptyczne i znajduje szerokie zastosowanie w leczeniu infekcji, w opatrywaniu ran i skaleczeń. Daje dobre efekty w mieszankach przeciwtrądzikowych, zmniejszając łojotok (szczególnie skóry głowy), łupież, łuszczyce, liszaje i wrzody. Jest on również świetnym naturalnym dezodorantem, przeciwdziała nadmiernej potliwości.

Dzięki działaniu przeciwzapalnemu i przeciwbólowemu olejek manuka ma zastosowanie w terapii bólów reumatycznych i artretycznych. Stosowany jest również w bólach mięśni i kręgosłupa, niezbędny przy odleżynach. Często jest używany do masowania nadwyrężonych mięśni. Działa korzystnie w zaburzeniach systemu nerwowego, obniża temperaturę, łagodzi stres, bóle głowy, wpływa korzystnie na reakcje alergiczne.
Jest bowiem doskonałym antyseptykiem zarówno w infekcjach zewnętrznych (skóry), jak i dróg oddechowych.

Zastosowanie:

  • masaż - sforsowanie mięśni, bóle kości, mięśni i stawów, odleżyny, choroby skóry;
  • kompresy - trądzik, stany zapalne skóry, opryszczka, wrzody, trudno gojące się rany, skaleczenia, poparzenia, oparzenia, zapalenia zewnętrznych organów płciowych, łojotok, bóle reumatyczne, złamania, zapobiega infekcjom i ukąszeniom;
  • inhalacje - infekcje dróg oddechowych, zaburzenia funkcji systemu nerwowego, napięcia nerwowe.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby powyższe dane były poprawne. Nie możemy zagwarantować jednak, że w publikowanych informacjach nie wkradł się błąd, co nie może stanowić podstaw do jakichkolwiek roszczeń wobec naszej firmy.
Zgłoś błąd w opisie produktu