Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.
BIOMUS MSM 100G Zobacz większe

Biomus Msm 100G Zapewnia Dobrą Koncycję Stawów

BIO747

MSM czyli organiczny związek siarki odpowiada za utrzymanie dobrej kondycji skóry, stawów. Wpływan na przyswajanie wielu pierwiastów w organizmie. Reguluje prawidłową pracę wątroby.

Więcej szczegółów

5902409410747
23%
BIOMUS

Ilość w magazynie: średnio

17,30zł
14,07zł netto

W ulubionych

Opis

układkostno-stawowy
problemwątroba

Więcej informacji

BIOMUS MSM 100G

MSM (metylosulfonylometan) – naturalny związek siarki organicznej, która występuje w organizmie człowieka. W przyrodzie znajduje się w świeżych warzywach, owocach oraz produktach zbożowych, herbacie i świeżym krowim mleku. MSM ulega łatwo zniszczeniu w procesach obróbki produktów ją zawierających np. naświetlanie, zamrażanie, gotowanie. MSM jest jednym z najbezpieczniejszych w biologii pierwiastków. Występuje w formie bezwonnego, białego, krystalicznego proszku. Wykazuje bardzo szerokie, pozytywne działanie na organizm człowieka.

Siarka jest jednym z najważniejszych pierwiastków przyczyniajacych się do prawidłowego funkcjonowania człowieka. Znajduje się głównie w tkance mięśniowej oraz kościach, skórze, włosach, jak również w mózgu.

Średni poziom siarki u dorosłej osoby wynosi 0,2mg/kg. Każdego dnia od 4 do 11mg siarki jest wydalane z moczem z organizmu. Nadmiar siarki w organizmie nie występuje. Zatem warto zastanowić się nad jej uzupełnianiem.

Rola siarki w organizmie.

 • Bierze udział w tworzeniu tkanki łącznej i utrzymuje sprężystość skóry oraz wzmacnia mięśnie, jest najważniejszym pierwiastkiem, który utrzymuje młody wygląd skóry.
 • Pomaga w leczeniu stanów zapalnych skóry oraz chorób skórnych: atopowe zapalenie skóry, trądzik, egzema, łuszczyca.
 • Odpowiada za kondycję włosów, skóry i paznokci, ponieważ jest ich podstawowym składnikiem.
 • Ułatwia transportowanie substancji odżywczych do komórek oraz ich przyswajanie.
 • Zwiększa wydzielanie kwasów żółciowych, co pomaga wiązać substancję toksyczne wątrobie takie jak nikotynę oraz metale ciężkie, które są wydalane z organizmu.
 • Regeneruje chrząstki oraz przywraca sprawność stawów.
 • Ma działanie przeciwzapalne.
 • Zapewnia odpowiednie ukrwienie wszystkich części ciała.
 • Siarka jest składnikiem witaminy B1, kwasu pantotenowego, biotyny, żółci oraz insuliny.
 • Wspólnie z fosforem i magnezem odpowiada za prawidłową pracę mózgu i układu nerwowego.
 • Reguluje poziom cukru oraz cholesterolu we krwi.

Symptomy świadczące o niedoborze siarki.

 • Osłabienie struktury włosów, skóry i paznokci (blada cera, twarde włosy, łamliwe paznokcie).
 • Najbardziej widoczny niedobór siarki jest pojawiający się ciemny pierścień na brzegach tęczówki oka. Zaburzenia wzroku, które mogą prowadzić nawet do zaćmy.
 • Zmęczenie, obniżenie nastroju, uczucie przygnębienia i niepokoju.
 • Zmniejszenie przyswajalności pozostałych pierwiastków takich jak: magnez, sód, wapń, żelazo, jod, chlor, potas, krzem i mangan, co powoduje ich niedobór.
 • Zatrucie wątrobowe oraz uporczywe dolegliwości stawów.

Konsekwencją długotrwałego niedoboru siarki w organizmie człowieka jest rozwój chorób wątrobowych, reumatycznych, krwionośnych oraz nowotworowych.

Siarka wykorzystywana w leczeniu.

Skutecznie wspomaga leczenie wielu chorób, takich jak: reumatyzm, łuszczyca, egzema, cukrzyca, zapalenie zatok przynosowych, dna moczanowa, zwyrodnia stawów, zaburzenia wątrobowo- żółciowe i wielu innych.

Od setek lat siarka jest wykorzystywana w lecznictwie. Bardzo powszechne w uzdrowiskach i sanatoriach (Busko- Zdrój, Horyniec- Zdrój, Zakopane) są kąpiele siarkowe, które wpływają na dobrą kondycję skóry oraz wszystkich narządów ciała.

100% MSM (metylosulfonylometan) - siarka organiczna.
 

Gatunek: czysty
Czystość: czysty bez domieszek
Wzór chemiczny: C2H6O2S
Nr CAS: 67-71-0
Nr WE: 200-665-9


Dołożyliśmy wszelkich starań, aby powyższe dane były poprawne. Nie możemy zagwarantować jednak, że w publikowanych informacjach nie wkradł się błąd, co nie może stanowić podstaw do jakichkolwiek roszczeń wobec naszej firmy.
Zgłoś błąd w opisie produktu