BIOMUS BORAKS 1KG Zobacz większe

Biomus Boraks 1Kg Na Grzybicę Stóp Potliwość Stóp

BIO693

Boraks jest ekologicznym a zarazem bardzo tanim środkiem mającym wiele zastosowań w gospodarstwie domowym - do odstaraszania insektów, usuwania plam, usuwnaie odoru moczu zwierząt, jako środek czyszczący oraz pochłaniajacy zapach z lodówki.

Więcej szczegółów

5902409410693
2026-01-13
23%
BIOMUS
BIOMUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZ
19 szt.

Więcej informacji

BIOMUS BORAKS 1KG

Dostosuj się do poniższych przepisów a na pewno pozbędziesz się problemu przy użyciu uniwersalnego boraksu.  Używaj rękawiczki gumowe ażeby zapobiec podrażnieniu skóry.

Boraks jako preparat na mrówki, pchły, rybiki, karaluchy i inne insekty.
Mrówki i rybiki -zagotować pół szklanki wody z jedną szklanką cukru. Ostudzić i dodać łyżkę stołową Boraksu. Dobrze wymieszać. Uzyskaną galaretkę umieścić np. na płaskich plastykowych pokrywkach w miejscach nawiedzanych przez mrówki.
Karaluchy – zmieszać czubatą łyżkę boraksu z małą łyżeczką cukru pudru i pozostawić małą kupkę w miejscach nawiedzanych przez karaluchy.
Pchły – miejsca zapchlone posypać Boraksem, pozostawić na kilka godzin, następnie odkurzyć.

Boraks jako preparat do odstraszania os, szerszeni i innych owadów z rodziny osowatych
Owady osowate- rozpuścić 1 (jedną) porcję boraksu w 9 (dziewięciu) porcjach wody. Uzyskany rozczyn wlać do spryskiwacza po czym obficie spryskać gniazdo niepożądanych owadów. Spryskane gniazdo/miejsce pozostawić na kilkadziesiąt minut do wyschnięcia i ponownie powtórzyć spryskanie. Rozrobiony boraks po wyschnięciu pozostaje na sprykanych owadach, które tego nie lubią i wynoszą się , a następnie giną.

Boraks jako wybielacz do prania i usuwania plam (np. po winie, herbacie, kawie)
Moczenie: proporcja - jedna czubata łyżka stołowa boraksu na cztery litry wody.  Dokładnie rozmieszać.  Moczyć ok. 30 minut.
Pranie-boraks jest doskonałym i bezpiecznym środkiem do prania kolorów. Wystarczy dodać do używanego proszku do prania pół szklanki boraksu i wsypać do pralki.

Boraks likwiduje odór moczu, usuwa plamy na wykładzinach podłogowych, dywanach, itp.
Zmieszać boraks z wodą w celu uzyskania pasty.  Pastę należy wetrzeć gąbką w miejsa plam suchych.  Pozostawić do całkowitego wysuszenia pasty a następnie odkurzyć bardzo dokładnie.  W przypadku plam mokrych należy rozmieszać  pół szklanki boraksu z półtora szklanką wody i uzyskaną mieszaniną należy polać mokrą plamę.  Osuszyć miejsce przy użyciu suchej gąbki.

Boraks jest idealnym a zarazem bezpiecznym środkiem do likwidacji odoru moczu kota/psa załatwiającego się do kuwety.  Dno pustej kuwety należy pokryć równomiernie boraksem-jedna do dwóch szklanek. Następnie warstwę boraksu należy pokryć odpowiednią warstwą piasku.  Sposób ten likwiduje nieprzyjemny odór uryny naszych ulubieńców.

Boraks jako środek czyszczący sanitariaty: wanny, toalety, kabiny prysznicowe, kafle łazienkowe, zlewy.
Należy zmieszać z wodą w celu uzyskania gęstej pasty.  Posmarować lub czyścić pastą zanieczyszczone powierzchnie i pozostawić na 15 minut.  Następnie zeskrobać pastę po upływie czasu i spłukać gorącą wodą.  Czyszcząc muszlę toaletową, należy wsypać około pół szklanki boraksu i pozostawić na co najmniej godzinę.  Wyszorować muszlę szczotką toaletową i spłukać.
Efekt: czysta i pachnąca muszla toaletowa.

Boraks jako środek czyszczący i dezynfekujący lodówki i zamrażarki.
Rozmieszać dokładnie dużą łyżkę stołową boraksu z 750 ml wody (trzy szklanki).  Uzyskaną mieszaniną umyć wnętrze lodówki lub zamrażarki.

Boraks likwiduje odory pojemników (koszów) na śmieci.
Wysypać na dno pojemnika na śmieci niewielką ilość boraksu lub umyć pojemnik mieszaniną boraksu z wodą.

Boraks jako środek nadający połysk biżuterii ze srebra i złota oraz sztućcom ze stali nierdzewnej.
Zmieszać szklankę boraksu z jedną szklanką soku cytrynowego w celu uzyskania pasty.  Pastę nanosimy na gąbkę z szorstką powierzchnią, następnie czyścimy zanieczyszczone powierzchnie.  Pozostawiamy pastę na kilka minut na powierzchni przedmiotu, a następnie spłukujemy ciepłą wodą.

Boraks jako środek do mycia fajansu, porcelany, naczyń emaliowanych, itp.
Napełniamy zlew ciepłą wodą i rozpuszczamy pół szklanki boraksu.  Myjemy naczynia w mieszaninie, a następnie dokładnie płuczemy i osuszamy przedmioty.

Boraks udrażnia rury ściekowe.
Wsypujemy pół szklanki boraksu w zablokowany odpływ zlewu, następnie powoli zalewamy dwoma szklankami gorącej wody.  Pozostawiamy na 15 minut i ponownie spłukujemy zlew gorąca wodą z kranu.

Boraks likwiduje odór rozlanego skwaśniałego mleka.
Mieszamy łyżkę stołową boraksu z 750 ml wody. Uzyskaną mieszaniną myjemy wnętrze lodówki lub zamrażarki, bądź inną zanieczyszczoną powierzchnię.

Boraks jako topnik do lutowania i spawania.

Boraks jako wybielający i zmiękczający pranie dodatek do ekologicznych orzechów piorących
W tym celu dodajemy pół szklanki boraksu do pralki razem ze stosowanym środkiem piorącym (proszek, orzechy piorące lub kule piorące)

Boraks czyści lustra i okna.
Należy wymieszać 1/2 szklanki octu i 2 łyżki boraksu (lub 1/4 szklanki sody oczyszczonej) z 2 litrami wody. Można dodać kilka kropli ulubionego olejku eterycznego, np. lawendowego. Powstały środek skutecznie usuwa osad z wody na bateriach umywalkowych. Używamy go do czyszczenia elementów chromowanych, okien, luster, ścian, zmywalnych tapet etc.

Boraks usuwa zapachy z psujących się resztek jedzenia czy moczu. W tym celu wystarczy pojemnik na śmieci czy kocią kuwetę umyć roztworem boraksu albo posypać go na dno.

Boraks wywabia uciążliwe plamy z odzieży (wino, herbata, tłuszcze, buraki, soki itp.)
W tym celu przygotowujemy roztwór z 1 czubatej łyżki boraksu i 4 l wody, w którym moczymy splamioną tkaninę ok. 30 minut, a następnie pierzemy jak zwykle.

Plamy na dywanach i wykładzinach
Plamy suche – przygotowujemy pastę z boraksu i wody i wcieramy ją gąbką w plamy. Gdy pasta wyschnie, zeskrobujemy ją i dywan dokładnie odkurzamy.
Plamy mokre – mieszamy 1/2 szklanki boraksu z 1,5 szklanki wody i tym roztworem polewamy plamę. Osuszamy suchą gąbką.

Plamy z pleśni na tkaninach usuniemy wcierając w zapleśniałe miejsca roztwór przygotowany z pół szklanki boraksu i 2 szklanek gorącej wody. Pozostawiamy tkaninę na kilka godzin w wodzie, a następnie dokładnie płuczemy!

Boraks jako środek owadobójczy (mrówki, karaluchy, rybiki cukrowe)
Przygotowujemy galaretkę i ustawiamy w miejscu występowania robactwa (insektów). Po ostudzeniu dodajemy łyżkę stołową boraksu. Karaluchy zwalczymy proszkiem powstałym z wymieszania 1 łyżki boraksu i łyżeczki cukru pudru. Wysypujemy małe kupki w miejscach nawiedzanych przez karaluchy. Zapchlone miejsca posypujemy suchym boraksem i po kilku godzinach dokładnie odkurzamy.


Dołożyliśmy wszelkich starań, aby powyższe dane były poprawne. Nie możemy zagwarantować jednak, że w publikowanych informacjach nie wkradł się błąd, co nie może stanowić podstaw do jakichkolwiek roszczeń wobec naszej firmy.
Zgłoś błąd w opisie produktu