Tauryna jest warunkowo niezbędnym...
ZI817
Może być stosowana przy stanach gorączkowych oraz jako podstawowy składnik przy inhalacji. Zawiera w swoim składzie olejki eteryczne, które mogą poprawić apetyt i działajać wspomagająco przy wydzielaniu soków trawiennych.
5903240520817
2026-11-21
5%
ZIÓŁKO
Bartosz Domański
12 szt.
Data dostępności: 2022-04-08
Ziółko Lipa Kwiat cały 25 g
Lipa – co warto o niej wiedzieć?
Lipa jest wyjątkową rośliną, która posiada wiele cennych właściwości. Gatunek ten, występuje głównie w klimacie umiarkowanym na półkuli północnej – w naszym kraju jest bardzo powszechną rośliną. Cechą charakterystyczną tego gatunku jest długowieczność – może żyć nawet 1000 lat. Jeżeli chodzi o wygląd, drzewa tego gatunku charakteryzują się dużą wysokością (nawet do 40 metrów) oraz rozłożystością gałęzi. Istnieje około 30 gatunków lipy, spośród których w Polsce dziko rosną dwa – lipa drobnolistna oraz lipa szerokolistna. Drzewo to uważane jest za roślinę ozdobną, dlatego często spotkać je można w parkach i na skwerach, zwłaszcza wzdłuż alej.
Kwiat lipy – właściwości lecznicze
Unikalny skład kwiatów lipy sprawia, że posiadają one wiele unikalnych właściwości. Podstawowym powodem są flawonoidy – związki, które charakteryzują się skutecznym działaniem antyoksydacyjnym oraz przeciwnowotworowym, zdolne usuwać z organizmu wolne rodniki mogące uszkadzać tkanki i przyspieszać proces starzenia się organizmu. W kwiatach lipy odkryto rónież m.in. kwercetynę (zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych) i tylirozyd, silną substancję przeciwzapalną. Skład kwiatów lipy jest także bogaty w garbniki (mają działanie ściągające na błony śluzowe przewodu pokarmowego i przeciwdziałają biegunkom) oraz olejki eteryczne (poprawiają apetyt i działają wspomagająco przy wydzielaniu soków trawiennych).
Kwiat lipy – jak stosować?
Kwiaty lipy najczęściej wykorzystuje się w postaci naparu. Potrzebujemy łyżeczki suszu (w przypadku całego kwiatu będzie to nieco więcej), które następnie zalewamy wrzątkiem i pozostawiamy pod przykryciem na 5-10 minut. Po upływie tego czasu odcedzamy i pijemy – w czasie przeziębienia nawet trzy razy dziennie.
Skład produktu: 100% kwiatów lipy. Najwyższa jakość surowca.
Kraj pochodzenia: Polska
Kwiat lipy na uspokojenie i bezsenność
Napar z kwiatów lipy ma działanie relaksujące, pobudzając czynności poszczególnych narządów wewnętrznych i zmniejszając napięcie mięśni gładkich. Posiada także działanie likwidujące napięcie oraz pomaga w pozbyciu się zmęczenia po długotrwałym wysiłku umysłowym. Zalety kwiatów lipy docenią osoby, które mają problem z zasypianiem oraz stabilnym snem. W walce z bezsennością najlepszym działaniem charakteryzują się napary z lipy dodawane do gorącej kąpieli, zwłaszcza w połączeniu z lawendą. Takie zabiegi działają uspokajająco i rozkurczowo.
Producent
Bartosz Domański
Łopiennik Dolny-Kolonia 1,
22-351 Łopiennik Górny,
kontakt@ziolko.com.pl