SKIN pomoże pielęgnować Twoje piękno...
ZI251
Charakteryzuje je wysoka zawartość błonnika, lignanów oraz kwasów tłuszczowych Omega 3. Błonnik posiada właściwości żelujące i przyczynia się do wiązania treści przewodu pokarmowego. Obniża poziom cholesterolu.
5903240520251
2026-09-23
5%
ZIÓŁKO
Bartosz Domański
30 szt.
Data dostępności: 2022-04-08
Ziółko Siemię Lniane brązowe ziarno 200 g
Len zwyczajny – charakterystyka rośliny
Len zwyczajny [łac. Linum usitatissimum] to jedna z najstarszych roślin uprawnych, pochodząca z Bliskiego Wschodu i wykorzystywana w wielu dziedzinach od tysięcy lat. Można go spotkać właściwie tylko na przeznaczonych pod tę roślinę uprawach, w stanie naturalnym występuje niezwykle rzadko. Poznać go można po charakterystycznych niebieskich kwiatach, które od czerwca do lipca pięknie ozdabiają krajobraz. Len osiąga do 70 cm wysokości, a jego owocami są małe torebki nasienne zawierające po 10-12 nasion. To właśnie one są tak cenionym surowcem zielarskim.
Siemię lniane brązowe – skarbnica wartości odżywczych
Nasiona lnu brązowego zawierają:
Warto pamiętać
Siemię lniane brązowe odtłuszczone jest pozyskiwane w procesie odtłuszczania nasion lnu brązowego. Oznacza to, że taki produkt będzie charakteryzować się mniejszą zawartością substancji, które są “wyciągane” z nasion przy procesie tłoczenia. Nie jest to równoznaczne temu, że produkt jest bezwartościowy – ma inne zalety, natomiast warto pamiętać, że ma nieco inną charakterystykę.
Siemię lniane – kiedy warto po nie sięgać?
Skład produktu: 100% nasiona lnu brązowegoNajwyższa jakość surowca.
Kraj pochodzenia: Polska
Ciekawostka
Nasiona lnu zawierają do 800 razy więcej lignanów niż inne pokarmy roślinne.
Propozycja stosowania
1 łyżkę siemienia lnianego zalać 3/4 szklanki ciepłej wody. Odczekać około godzinę i zamieszać do uzyskania kleiku. Pić 2-3 razy dziennie. Siemię lniane można przed zalaniem wodą również zemleć. Kleik przygotowany ze zmielonego siemienia lnianego można spożywać z dodatkiem mleka, owoców, jogurtów, czy miodu.
Mielone siemię lniane można dodawać także do zup, pieczywa, sosów, płatków śniadaniowych.
Truskawkowy koktajl z siemieniem lnianym
Potrzebne składniki:
Płatki i nasiona zalać mlekiem i odstawić na ok. 15 minut. Truskawki drobno pokroić, dorzucić do mleka i nasion. Całość zmiksować do uzyskania jednolitej konsystencji.
Na zdrowie!