Big Nature Orzech Brazylijski 1 kg Zobacz większe

Big Nature Orzech Brazylijski 1 kg

BN356

Orzechy brazylijskie zwane są także orzeszkami para (od regionu Pará w Brazylii) i rosną na jednych z najwyższych drzew w puszczy amazońskiej. Drzewa orzesznicy brazylijskiej występują w tropikalnych lasach nad Amazonką - Brazylia, Peru oraz w Boliwii.

Więcej szczegółów

5903351622356
2026-03-21
5%
BIG NATURE
MIX BRANDS Sp. z o. o.

Więcej informacji

Big Nature Orzechy brazylijskie 1 kg


Orzechy brazylijskie - nazywane również orzechami pará od nazwy regionu w Brazylii, skąd się wywodzą, są zbierane z najwyższych amazońskich drzew - orzesznic brazylijskich. Występują również w Peru i Boliwii. Cechują się doskonałym smakiem i bogactwem cennych składników odżywczych. Warto wprowadzić je do codziennej diety - doskonale sprawdzą się zamiast zwykłych orzechów włoskich.

Orzechy brazylijskie - dlaczego warto wprowadzić je do codziennej diety?
Orzechy brazylijskie zawierają duże ilości ważnych dla zdrowia mikroelementów: wapnia, magnezu i potasu, a także witaminy E i kwasu foliowego. Przede wszystkim jednak są bogate w selen - zawierają go więcej, niż jakikolwiek inny produkt spożywczy - aż 03 µg/100 g. Mimo relatywnie wysokiej kaloryczności warto sięgać po nie także na diecie odchudzającej, gdyż zawierają wielonienasycone kwasy tłuszczowe, w tym kwasy Omega-3.

Big Nature Orzechy brazylijskie - jak podawać?
Orzechy brazylijskie cechują się ciekawym smakiem - doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie inne rodzaje orzechów. Są duże i twarde. Możesz spożywać je same - oferujemy produkt gotowy do spożycia, obrany i wyłuskany. Możesz dodawać je również do sałatek owocowych czy deski serów. Jeżeli chcesz wykorzystać orzechy brazylijskie do gotowania, najlepiej będzie je najpierw sparzyć i drobno posiekać. Duże opakowanie starczy na dłuższy czas dla całej rodziny.

Składniki - Big Nature Orzechy brazylijskie 1 kg 
100% orzechy brazylijskie

Wartości odżywcze 
WARTOŚĆ ENERGETYCZNA (kJ/kcal)      2759 kJ/ 656 kcal
TŁUSZCZ ( g )     67,1g W TYM KWASY TŁUSZCZOWE NASYCONE ( g )    16,13g
WĘGLOWODANY ( g )     11,8g W TYM CUKRY ( g )    2,3g
BŁONNIK ( g )   
BIAŁKO ( g )     14,3g
SÓL ( g )     0,01g

Sposób przygotowania i przechowywania 
Przechowywać w chłodnym, suchym i zacionionym miejscu

Informacja alergenna 
Na terenie zakładu wykorzystywane są: gorczyca, gluten, orzechy i nasiona sezamu

Waga 1 kg
Podmiot odpowiedzialny: MIX BRANDS Sp. z o. o.


Dołożyliśmy wszelkich starań, aby powyższe dane były poprawne. Nie możemy zagwarantować jednak, że w publikowanych informacjach nie wkradł się błąd, co nie może stanowić podstaw do jakichkolwiek roszczeń wobec naszej firmy.
Zgłoś błąd w opisie produktu