Ozonfix Len 100 ml Ozonowany olej lniany z pompką Zobacz większe

Ozonfix Len 100 ml Ozonowany olej lniany z pompką

OZ210

OZONFIX LEN ma bardzo zbliżone właściwości biobójcze jak czysty ozon. OZONFIX LEN spełnia warunki normy PN-EN 1040:2006: Chemiczne środki dezynfekcyjne i antyseptyczne.

Więcej szczegółów

5904730836210
2025-04-11
23%
OZONFIX
ENERGOMAT Robert Matuszewski

Więcej informacji

Ozonfix Oliwa lniana ozonowana 100ml


OZONFIX LEN ma bardzo zbliżone właściwości biobójcze jak czysty ozon. OZONFIX LEN spełnia warunki normy PN-EN 1040:2006: Chemiczne środki dezynfekcyjne i antyseptyczne.

Produkt jest jałowy OZONFIX LEN posiada właściwości silnie utleniające i może być wykorzystywany do niszczenia mikroorganizmów chorobotwórczych: bakterii, grzybów i wirusów. Ma lepsze działanie biobójcze niż oliwa ozonowana OZONFIX. Silne utlenia histaminę i bilirubinę bezpośrednio w miejscu wchłonięcia się. Uwalniające się jony tlenu stymulują wytworzenie cytokin, przyśpieszają ziarninowanie się ran. Uelastycznia naskórek.

Zastosowanie:

  • WYŁĄCZNIE do zastosowania zewnętrznego na skórę, paznokcie, błony śluzowe.
  • można stosować wszędzie tam gdzie istnieje zagrożenie rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych: grzybów, bakterii i wirusów. Wspomaga proces rewitalizacji skóry i błon śluzowych.
  • można stosować na skórę pozbawioną naskórka
  • można stosować przy odparzeniach pieluszkowych, poparzeniach różnego rodzaju, również po radioterapii, przy odmrożeniach.
  • przy odleżynach i przy zespole stopy cukrzycowej, również profilaktycznie.
  • można stosować na świeże rany pooperacyjne, szybciej się rewitalizują. Błyskawiczna dezaktywacja wirusów opryszczki, nie pozwoli wytworzyć się zewnętrznej zmianie np. na ustach, w nosie, a jeżeli już jest to przyspieszy rewitalizację.
  • można stosować przy zapaleniu błon śluzowych jamy ustnej i przyzębia oraz częściach intymnych (afty, pleśniawki, grzybice, powikłania bakteryjne, rany okołoporodowe) oraz przy zapaleniu ucha.
  • po zastosowaniu na wylewy podskórne, przyspiesza ich wchłanianie i nie tworzą się siniaki.

Sposoby aplikacji:
Dezynfekcyjnie na zmiany skórne, otarcia, OZONFIX LEN nanieść na powierzchnię dezynfekowaną delikatnie wetrzeć do momentu całkowitego wchłonięcia przez skórę lub pozostawić przez parę minut w przypadku braku naskórka. Na głębokie uszkodzenia skóry należy nanieść  OZONFIX LEN w sposób jałowy za pomocą zintegrowanego z opakowaniem kroplomierza - pipety . Dla lepszego działania preparatu rana powinna być czysta i pozbawiona tkanek martwiczych.
Stosować 2 do 3 razy dziennie przez okres minimum 5 dni. Przy ranach płytkich można nie stosować opatrunku. Przy ranach głębokich można stosowac do tzw. opatrunków mokrych poprzez nasączenie OZONFIX LEN jałowej gazy lub tamponu.

Działania niepożądane
Preparat działa przeciwhistaminowo nawet przez skórę. Zaczerwienienie po zastosowaniu może świadczyć o silnej reakcji z histaminą. Zaczerwienienie powinno ustąpić po kilkudziesięciu minutach bez odczucia dyskomfortu.

Połknięcie OZONFIX LEN skutkuje wyjałowieniem przewodu pokarmowego i biegunką. Należy zastosować probiotyki.

Przechowywać bez dostępu światła i wody w temperaturze pokojowej w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Skład: Nienasycone kwasy z rodziny Ω3 i ich ozonidy oligomeryczne (polinadtlenki). (Olej lniany ozonowany.) Zawartość ozonu w postaci związanej z kwasami tłuszczowymi ca 4,91g/l

Producent: ENERGOMAT R. Matuszewski


Dołożyliśmy wszelkich starań, aby powyższe dane były poprawne. Nie możemy zagwarantować jednak, że w publikowanych informacjach nie wkradł się błąd, co nie może stanowić podstaw do jakichkolwiek roszczeń wobec naszej firmy.
Zgłoś błąd w opisie produktu