BIOVITALIUM HEPATOPROTECTOR WSPARCIE WĄTROBY 60 K. Zobacz większe

BIOVITALIUM HEPATOPROTECTOR WSPARCIE WĄTROBY 60 K.

BIOV049

Suplement diety hepaprotector wspomaga prawidłową pracę wątroby i trzustki. Naturalne składniki zawarte w suplemencie zmniejszają negatywne oddziaływanie alkoholu i tłustych produktów w diecie.

Więcej szczegółów

5903240909049
8%
BIOVITALIUM

Zaloguj się aby włączyć powiadomienie o dostępności produktu.

65,00zł
60,19zł netto

W ulubionych

Opis

układpokarmowy
działanieoczyszczanie

Więcej informacji

BIOVITALIUM HEPATOPROTECTOR WSPARCIE WĄTROBY 60 KAPS.


HEPATOPROTECTOR to suplement diety polecany jako wzbogacenie diety w składniki regulujące prawidłową pracę wątroby i trzustki. Unikalna kompozycja witamin, minerałów, ekstraktów roślinnych oraz selen i metionina redukują negatywne działanie alkoholu oraz dużej ilości tłuszczów w codziennej diecie.

Działanie:

 • Witamina C – działa jako przeciwutleniacz, chroni wszystkie komórki organizmu przed działaniem stresu oksydacyjnego, razem z wit. A i E zapobiega rozwojowi raka wątroby i trzustki, wywiera działanie odtruwające wobec destrukcyjnego wpływu niektórych związków trujących, np. ołowiu.
 • Witamina E – jest silnym przeciwutleniaczem, który chroni organizm przed stresem oksydacyjnym i uszkodzeniem komórek, wywoływanym przez wolne rodniki, razem z wit. A i C zapobiega rozwojowi raka wątroby i trzustki, zapobiega martwicy wątroby.
 • Kwas pantotenowy – wchodzi w skład koenzymu A, który bierze udział w uwalnianiu energii z pożywienia, uczestniczy w syntezie witaminy D, cholesterolu, kwasów tłuszczowych, erytrocytów (hemu), niektórych hormonów i przekaźników nerwowych. Bierze udział w regeneracji komórek skóry i błon śluzowych.
 • Niacyna – wykazuje działanie wspomagające dla wątroby m.in. hamując toksyczne działanie związków chemicznych i leków.
 • Witamina B1 – wchodzi w skład enzymów katalizujących procesy pośredniej przemiany węglowodanów, zwiększa zapas glikogenu w wątrobie.
 • Witamina B2 – bierze udział w metabolizmie węglowodanów, tłuszczów i białek, uczestniczy w rozkładzie i syntezie kwasów tłuszczowych, niweluje szkodliwe działanie nadmiaru metali ciężkich.
 • Witamina B6 – jest niezbędna do przemiany białek, tłuszczów i węglowodanów, wpływa na metabolizm cholesterolu i niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT).
 • Witamina B12 – bierze udział w syntezie aminokwasów, białek szpiku kostnego oraz w metabolizmie tłuszczów ustrojowych i węglowodanów.
 • Biotyna – bierze udział w procesie syntezy kwasów tłuszczowych, białka oraz metabolizmu tłuszczów i węglowodanów.
 • Kwas foliowy – niezbędny w przemianach aminokwasów i w syntezie nukleotydów.
 • Ekstrakt z nasion kozieradki pospolitej – zapobiega marskości wątroby, przyśpiesza procesy detoksykacji (odtruwania) i eliminacji toksyn z ustroju. Zapobiega także zastojom żółci i rozwojowi kamicy żółciowej. Chroni wątrobę przed wpływem niektórych ksenobiotyków (leków, węglowodorów).
 • Ekstrakt z kłączy kurkumy długiej – pobudza wątrobę do zwiększonego wydzielania żółci, ułatwia jej przepływ w przewodach żółciowych, przywraca naturalną kurczliwość pęcherzyka żółciowego, a także zwieracza Oddiego, który służy jako wpust do dwunastnicy. Jednoczenie zawarte w niej związki czynne niszczą bakterie i likwidują wywołane przez nie stany zapalne.
 • Ekstrakt z ziela i korzeni mniszka lekarskiego – zwiększa wydzielanie żółci w chorobach wątroby i woreczka żółciowego. Podnosi również ilość wydzielanych soków trawiennych.
 • Ekstrakt z ziela szanty zwyczajnej – to środek żółciopędny i żółciotwórczy, pobudza czynność wydzielniczą wątroby, ułatwia przepływ żółci; stąd szerokie zastosowanie w schorzeniach wątroby, dróg żółciowych i kamicy.
 • Ekstrakt z ziela karczocha zwyczajnego – kompleks związków zawartych w ekstrakcie z ziela karczocha cechuje się działaniem leczniczym o charakterze ochraniającym wątrobę: żółciotwórczym, żółciopędnym i moczopędnym. Wykazuje również działanie antyutleniające i antycholesterolowe, a także działanie osłaniające, żółciotwórcze i żółciopędne.
 • Ekstrakt z ziela dziurawca zwyczajnego – znosi bóle i kolki, ułatwia przepływ żółci do dwunastnicy, polecany w chorobach wątroby przebiegających ze zmniejszoną produkcja żółci i w stanach skurczowych dróg żółciowych.
 • Ekstrakt z owoców ostropestu plamistego – standaryzowany na zawartość sylimaryny - odtruwa wątrobę, stabilizuje i uszczelnia błony komórek wątrobowych - hepatocytów. Sylimaryna ochrania też komórki wątroby przed uszkodzeniami ze strony toksycznych związków chemicznych pochodzących ze środowiska, z działań ubocznych leków, równie¿ chroni przed wirusami. Ponadto wspomaga samoregenerowanie się hepatocytów - uszkodzonych toksynami i zużytych podczas czynności fizjologicznych.
 • Fitosterole sojowe – obniżają poziom cholesterolu we krwi, poprzez wpływ na enzymy kluczowe dla procesu przemiany cholesterolu w wątrobie.
 • Koenzym Q10 – jest czynnikiem ochronnym, niezbędnym dla wątroby do pełnienia swojej podstawowej funkcji, wspomaga ją w odtruwaniu i regeneracji.
  Selen - neutralizuje i usuwa z organizmu różne substancje toksyczne, zarówno metale ciężkie (np. rtęć, kadm, ołów i arsen), jak i związki uwalniane podczas zakażeń, urazów i stresów. Chroni organizm przed rakiem.
 • Metionina - działa odtruwająco, żółciotwórczo, żółciopędnie i przeciwkamiczo. Zakwaszając żółć zapobiega wytrącaniu się złogów kamiczych w drogach żółciowych, ponadto zapobiega ich zakażaniu. Działa ochronnie na miąższ wątroby i trzustki.

Składniki odżywcze

w 1kapsułce

w 2 kapsułkach

Zawartość % zalecanego dziennego spożycia (ZDS)

Witamina C

40,0 mg

80,0 mg

100

Niacyna

8,0 mg NE*

16,0 mg NE*

100

Witamina E

6,0 mg α-TE**

12,0 mg α-TE**

100

Kwas pantotenowy

3,0 mg

6,0 mg

100

Witamina B2

0,7 mg

1,4 mg

100

Witamina B6

0,7 mg

1,4 mg

100

Witamina B1

0,55 mg

1,1 mg

100

Witamina A

400 µg RE***

800 µg RE***

100

Biotyna

250 µg

500 µg

1000

Kwas foliowy

100µg

200 µg

100

Witamina B12

2,5µg

5,0µg

200

Selen

27,5 µg

55,0 µg

100

Kwas alfa – lipolowy (ALA)

50,0 mg

100,0 mg

***

Inozytol

50,0 mg

100,0 mg

-

Metionina

40,0 mg

80,0 mg

-

Kwas alfa – linolenowy i linolowy

40,0 mg

80,0 mg

-

Kwas orotowy

35,0 mg

70,0 mg

-

Ekstrakt suchy z nasion kozieradki pospolitej Trigonella foenum-graecum L.4:1

30,0 mg

60,0 mg

-

Ekstrakt suchy z kłączy kurkumy długiej Curcuma longa L.

30,0 mg

60,0 mg

-

Ekstrakt suchy z ziela i korzeni mniszka lekarskiego Taraxacum officinale Web. L.

30,0 mg

60,0 mg

-

Ekstrakt suchy z ziela szanty zwyczajnej Marrubium vulgare L.4:1

30,0 mg

60,0 mg

-

Ekstrakt suchy z ziela karczocha zwyczajnego Cynara scolymus L.4:1

30,0 mg

60,0 mg

-

Ekstrakt suchy z ziela dziurawca zwyczajnego Hypericum perforatum L.4:1

30,0 mg

60,0 mg

-

Ekstrakt suchy z owoców ostropestu plamistego Silybum marianum  L. Geart standaryzowany na zaw. Sylimaryny (80%)

30,0 mg

60,0 mg

-

Fitosterole sojowe

25,0 mg

50,0 mg

-

Koenzym Q10

5,0 mg

10,0 mg

-

*NE – Ekwiwalent niacyny
**α-TE – ekwiwalent alfa tokoferolu
*** α-RE – ekwiwalent retinolu
**** zalecane dzienne spożycie nie zostało ustalone

Skład:
żelatyna spożywcza, mio-inozytol, kwas alfa-liponowy (ALA), DL-metionina, sól wapniowa kwasu alfa-linolenowego i linolowego, kwas L-askorbinowy (wit. C), kwas orotowy, ekstrakty roślinne: wyciąg suchy z nasion kozieradki pospolitej , wyciąg suchy z kłączy kurkumy długiej , wyciąg suchy z owoców ostropestu plamistego – standaryzowany na zawartość sylimaryny 80, fitosterolesojowe (o zaw. 90%), witaminy: kwas L-askorbinowy (wit. C), amidkwasu nikotynowego (niacyna), octan DL- alfa tokoferylu (wit.E),D-pantotenian wapnia (kwas pantotenowy), ryboflawina (wit B2),chlorowodek pirydoksyny (wit. B6), chlorowodek tiaminy (wit.B1), D-biotyna, cyjanokobalamina (wit. B12), kwas pteroilomonoglutaminowy (kwas foliowy), składnik mineralny: L-selenometionina, tlenek magnezu, dwutlenek krzemu (substancje przeciwzbrylające), koenzym Q10 (ubichinon), dwutlenek tytanu
Zawiera fitosterole pochodzące z soi.

Przeznaczenie:
Produkt przeznaczony dla osób dorosłych - wzbogacenie diety w składniki wspomagające procesy przemiany węglowodanów. Unikalna kompozycja odpowiednio dobranych ekstraktów roślinnych, witamin i składników mineralnych przeznaczona dla osób:

 • mających problemy z prawidłową pracą wątroby ( po resekcji woreczka żółciowego lub innych schorzeniach dróg żółciowych);
 • przyjmujących duże ilości leków;
 • których dieta uwzględnia alkohol oraz dużą ilość tłuszczów;
 • wszystkich tych, których chcą chronić wątrobę i trzustkę i zapewnić im prawidłowe funkcjonowanie przez długi czas.

Uwaga:
W okresie ciąży i karmienia piersią oraz w przewlekłym stosowaniu leków stosowanie produktu należy skonsultować z lekarzem.

Dawkowanie:
Dorośli 2 kapsułki 1 raz dziennie po posiłku najlepiej rano lub wieczorem. Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu.

Przeciwwskazania:
Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu.

Ostrzeżenia:
Suplement diety nie stanowi substytutu (zamiennika) prawidłowo zbilansowanej i zróżnicowanej diety. Zróżnicowana dieta i zdrowy tryb życia są ważne dla zachowania dobrego stanu zdrowia.
Nie spożywać po upływie daty minimalnej trwałości (datę minimalnej trwałości i numer partii produkcyjnej podano na opakowaniu).

Przechowywanie:
Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze nie wyższej niż 25°C, w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem.

UWAGA! Sugerowana cena detaliczna 65zł.