LITOTERAPIA

Litoterapia to jedna z gałęzi medycyny naturalnej, w której korzysta się z dobrodziejstw kamieni szlachetnych oraz innych minerałów. Mają one niezwykłą moc – niemal powszechnie wykorzystuje się je w wykonywaniu masaży leczniczych i relaksujących. Dzięki wykorzystaniu zdobyczy medycyny naturalnej można osiągnąć homeostazę, czyli optymalny stan dl...

Litoterapia to jedna z gałęzi medycyny naturalnej, w której korzysta się z dobrodziejstw kamieni szlachetnych oraz innych minerałów. Mają one niezwykłą moc – niemal powszechnie wykorzystuje się je w wykonywaniu masaży leczniczych i relaksujących. Dzięki wykorzystaniu zdobyczy medycyny naturalnej można osiągnąć homeostazę, czyli optymalny stan dla ducha i ciała.

Uzdrowicielską moc kamieni szlachetnych wykorzystuje się również w terapii zonowej. Zabiegi te polegają na spowodowaniu – przy użyciu minerałów – odpowiedniego ucisku w obrębie stóp, dłoni oraz innych powierzchni ciała, w których występują tak zwane refleksy. Są one połączone z nerwami i gruczołami całego ciała. Wywołanie optymalnego nacisku wspomaga procesy zachodzące w obrębie poszczególnych narządów, co jest niezwykle istotne dla funkcjonowania organizmu jako zorganizowanej i zharmonizowanej całości.

Litoterapia może stanowić doskonałą alternatywę dla tradycyjnego leczenia, bowiem nie korzysta z środków farmakologicznych, lecz z darów natury. Wspomaga kurację wielu chorób, w szczególności schorzeń układu krążenia oraz układu rozrodczego. Ponadto wiele osób stosuje kamienie doraźnie – gdy wystąpią u nich bóle głowy, migrena, nudności lub inne przejściowe uciążliwości. Osoby regularnie stosujące kamienie mają lepsze samopoczucie, tryskają energią i wykazują dużą odporność na choroby sezonowe.

Więcej

LITOTERAPIA Jest 5 produktów.

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
 • Kamienie do litoterapii Agnes Organic. Jadeit wspomaga oczyszczanie krwi, przeciwdziała kolkom jelitowym, działa na zgagi, migreny, szumy w uszach, wspomaga niedomagania serca spowodowane lękami.

  W ulubionych
 • Kamienie do litoterapi Agnes Organic. Rubin pomaga w łagodzeniu objawów chorób ukłądu krążenia, chorób skóry. Wykorzystywany przez osoby z niskim ciśnieniem krwi.

  W ulubionych
 • Kamienie do litoterapii Agnes Organic. Hematyt pomocny jest w łagodzeniu dolegliwości układu krwionośnego, przeciwdziała krwawieniom, wzmacnia energię yang. Wspomaga leczenie anemii, chorób nowotworowych i wrzodów.

  W ulubionych
 • Kamienie do litoterapii Agnes Organic. Malachit wykorzystywany jest dowspomagania leczenia chorob serca, dysleksji, autyzmu, przewlekłego bólu.

  W ulubionych
 • Kamienie do litoterapii Agnes Organic. Szafir pomaga obniżyć wysokie ciśnienie krwi, działa na bezsenność oraz jest wykorzytywany przez chorych na nowotwory.

  W ulubionych
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów