FITOMED KWAS HIALURONOWY 1% 100ML Zobacz większe

Fitomed Kwas Hialuronowy 1% 100Ml

FIT549

Czysty kwas hialuronowy o stężeniu 1% nawilża i wygładza naskórek. Poprawia elastyczność i działa przeciwzmarszczkowo. Doskonały do cery suchej, mieszanej i tlustej.

Więcej szczegółów

5907504400549
23%
FITOMED

Ilość w magazynie: średnio

22,50zł
18,29zł netto

W ulubionych

Opis

płećdla Niej
rodzaj skórysucha
rodzaj skórymieszana
płećdla Niego
rodzaj skóryzmarszczki
rodzaj skórytłusta

Więcej informacji

FITOMED KWAS HIALURONOWY 1% 100ML

Najważniejsze składniki: kwas hialuronowy.

Działanie:

nawilża i wygładza naskórek,
poprawia elastyczność,
działa przeciwzmarszczkowo.
Przeznaczenie: dodając 20% jednoprocentowego kwasu hialuronowego do toniku, uzyskujemy nawilżający kosmetyk doskonały do cery tłustej. Do cery mieszanej i suchej taki kosmetyk będzie służył jako prekosmetyk (podkład) pod kremy odżywcze, sera olejowe na noc lub kremy pod oczy. Szczególnie dobre efekty uzyskuje się stosując kremy z dodatkiem kwasu hialuronowego na noc.

Sposób użycia: kwas hialuronowy 1% stosujemy jako dodatek do kosmetyków w stężeniu do 20 %, gdyż przy bezpośrednim stosowaniu można odczuwać pokrycie skóry filmem lub odczuwać przesuszenie się skóry.

Informacje dodatkowe: działanie nawilżające kwasu hialuronowego polega na utworzeniu filmu hydrofilowego na powierzchni skóry. Sam kwas hialuronowy nie przenika przez naskórek ze względu na zbyt dużą cząsteczkę, natomiast tworzy warstewkę z połączeń wodorowo-tlenowych przyciągających cząsteczki wody ze skóry właściwej. Woda kieruje się z wewnątrz do warstwy rogowej i nawadnia naskórek. Efekt nawilżenia niestety szybko mija po odparowaniu filmu. Jeżeli natychmiast nie posmarujemy skórę kremem, doznamy uczucia ściągania. Dlatego żele i toniki do cery mieszanej i suchej z wysokim stężeniem kwasu hialuronowego mogą służyć jako efektywne prekosmetyki zwiększające właściwości pielęgnacyjne nakładanych na nie kosmetyków. Dobrze nawilżona warstwa rogowa staje się bardziej chłonna na substancje czynne. HA jest substancją biozgodną, nie wywołuje niekorzystnych reakcji po zastosowaniu.

Pojemność: 100 ml.

Składniki/Ingredients: Agua, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin.