Vivo Zakwaska Do Vegurtu 2 fiolki Zobacz większe

Vivo Zakwaska Do Vegurtu 2 fiolki

VIV6969

Zakwaska do vegurtu, to doskonały starter, do stworzenia własnego domowego jogurtu dla wegan i wegetarian.

Więcej szczegółów

4820148056969
2023-06-28
23%
VIVO

Więcej informacji

Vivo Zakwaska Do Vegurtu 2 fiolki


Zakwaska do Vegurtu to starter z probiotycznymi kulturami bakterii. Dzięki niemu z łatwością można przygotować domowy wegański jogurt.

Zakwaska zawiera 12 szczepów stanowiących silną i urozmaiconą florę żywych kultur bakterii.
Co to jest Vegurt?

Vegurtto alternatywna, wegańska propozycja dla jogurtu umożliwiająca dostarczenie organizmowi cennych żywych kultur bakterii. Jogurt można przygotować na bazie napojów roślinnych (sojowy, migdałowy, kokosowy itp.).

Składniki
maltodekstryna, liofilizowane szczepy bakterii: Streptococcus thermophilus, Lactobacillus delbrueckii ssp. bulgaricus, Lactobacillus acidophilus (NCFM®), Lactobacillus paracasei (Lpc-37), Bifidobacterium lactis (Bi-07), Bifidobacterium lactis (Bl-04), Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium infantis, Lactobacillus gasseri, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus pentosus, Lactobacillus plantarum

Informacje dodatkowe
Przechowuj w suchym miejscu w oryginalnym, zamkniętym opakowaniu w temperaturze od +2 do +8°C przez 12 miesięcy. Chroń przed światłem i dostępem dla dzieci. Całą zawartość startera zużyj natychmiast po otwarciu. Zakwaski nie przechowuj w otwartym opakowaniu.

Masa netto
2 g - 2 fiolki po 1,0 g
Zakwaska DO VEGURTU Żywe Kultury Bakterii VEGE 2g

Sposób przygotowania wegejogurtu z zakwaską do Vegurtu

Starter zawiera 1 g liofilizowanych bakterii. Każdy przeznaczony jest do ukwaszenia od 1 do 2 litrów napoju.

Składniki do przygotowania Vegurtu:
 zakwaska do Vegurtu
 napój sojowy
 naczynie do fermentacji (garnek, słoik, gruby koc do izolacji, urządzenie jogurtownica, Thermomix
 termometr kuchenny

1. Naczynia umyć, wyparzyć wrzątkiem.
2. Podgrzać napój do temperatury 38-42°C i dodać zawartość startera. Ukwaszanie metodą okrywając naczynie np. kocem, zakwaskę dodać do napoju o temperaturze 42°C. Sprawdzić temperaturę napoju przed dodaniem zakwaski (użyć termometr do żywności np. bezdotykowy).
3. Po dodaniu kultur bakterii naczynie dokładnie owinąć grubym kocem lub ręcznikiem. Zapewnić ciepłe warunki ukwaszania, pilnując aby naczynie nie było narażone na przeciągi i wychłodzenie. Aby skutecznie ukwasić VEGURT należy utrzymać temperaturę ukwaszania przez 8-14 godzin.
4. Po tym czasie sprawdzić czy VEGURT się ukwasił. Jeśli nie, przedłużyć ukwaszanie o 2-3 godziny dbając o ciepłe otoczenie (jeśli zawartość naczynia nie jest już odpowiednio ciepła można wstawić naczynie do piekarnika nastawionego na ok 40°C).
5. Po ukwaszeniu naczynie z VEGURTEM wstawić do lodówki do schłodzenia na minimum 3 godziny. Gotowy przechowywać w lodówce do 5 dni.

Ulubione dodatki np. świeże owoce, orzechy, miód dodać tuż przed spożyciem. Ukwaszanie VEGURTU w jogurtownicy lub innym urządzeniu - należy postępować według instrukcji producenta urządzenia.


Dołożyliśmy wszelkich starań, aby powyższe dane były poprawne. Nie możemy zagwarantować jednak, że w publikowanych informacjach nie wkradł się błąd, co nie może stanowić podstaw do jakichkolwiek roszczeń wobec naszej firmy.
Zgłoś błąd w opisie produktu